niedziela, 16 stycznia, 2022

Fotowoltaika

Czy fotowoltaika jest warta swojej ceny?

Mnóstwo osób analizuje to, czy nowe rozwiązania technologiczne, takie jak fotowoltaiczne panele słoneczne to korzystne rozwiązanie dla naszych portfeli. Wszyscy zdajemy sobie oczywiście sprawę z tego, iż jest to dość poważna inwestycja, ale fotowoltaika cieszy się rosnącą popularnością zarówno pośród osób budujących nowe domy, jak i tych będących już w posiadaniu nieruchomości.

W ostatecznym rozrachunku fotowoltaika to spora oszczędność

Dobrze jest wiedzieć, iż odpowiednio dopasowane panele fotowoltaiczne mogą spowodować, że nasze rachunki za energię elektryczną w ciągu całego roku spadną nawet o 90%. Dodatkowo, tego typu ogniwa fotowoltaiczne utrzymują posiadane parametry przez wiele lat, co oznacza, iż raz zainwestowane fundusze dadzą nam długotrwałe korzyści. Szacuje się, iż w przypadku takich rozwiązań jak instalacje fotowoltaiczne ogniwa są w stanie doskonale działać minimum 25 lat.

Zakładając fotowoltaikę dbasz również o środowisko

Jeżeli w naszym domu będzie zamontowana fotowoltaika panele działają tak naprawdę bezobsługowo, zatem nie trzeba się nimi zajmować w żaden sposób. Co więcej decydując się na wykorzystanie naturalnych źródeł energii dbamy o środowisko oraz przyszłość Ziemi.

Fotowoltaika zyskuje w Polsce coraz większą popularność. Jest to wynik zalet, które można jej przypisać. Panele słoneczne to dziś naprawdę częsty widok w Polsce. Mnóstwo osób, które dopiero bierze pod uwagę ich montaż zastanawia się na tym, jaka jest ich cena oraz od czego ona zależy. Zobaczmy co ma wpływ na to, ile kosztuje fotowoltaika.

Panele słoneczne – poznaj ich zalety

Zacznijmy od tego dlaczego w ogóle warto montować panele słoneczne. Fotowoltaika zamienia energię słoneczną na energię elektryczną. Dzięki temu panele słoneczne pozwalają nam na uniezależnienie się od dostawcy prądu. Jeśli mieszkamy w okolicy, w której często mają miejsce awarie skutkujące przerwami w dostępie do energii elektrycznej, fotowoltaika sprawdzi się rewelacyjnie. Dodatkowo pozwala ona uniknąć rosnących cen prądu. Fotowoltaika jest rozwiązaniem korzystnym dla środowiska naturalnego. Panele słoneczne w czasie pracy nie produkują gazów i pyłów, które negatywnie wpływają na przyrodę. Nie generują hałasu, co oznacza, że obecność paneli słonecznych nie obniża komfortu mieszkania w domu. Panele słoneczne są bezobsługowe, a raz zamontowane służą bardzo długo.

Sprawdź ofertę firmy Eco-synergia – województwo Pomorskie to obszar ich działania.

Cena fotowoltaiki zależy od miejsca montażu

Tym, od czego uzależniony jest koszt wykonania instalacji fotowoltaicznej jest między innymi miejsce montażu. Optymalnie jest, jeżeli panele słoneczne można zamontować na dachu , który nie wymaga żadnych poprawek. Wtedy cena jest najniższa. Może jednak zdarzyć się tak, że panele muszą znaleźć się na gruncie. Wtedy koszt zwiększy się o budowę specjalnej konstrukcji oraz przygotowanie przekopu po to, aby połączyć instalację fotowoltaiczną z domem.

Warto również zobaczyć rozwiązania firmy Sollab – również województwo Pomorskie

Cena instalacji fotowoltaiki a doświadczenie firmy

Zazwyczaj jest tak, że cena jest zależna od doświadczenia firmy. Doświadczone firmy, które od dawna działają na rynku paneli słonecznych mają na ogół nieco wyższe stawki. Oszczędzanie na fotowoltaice się jednak nie opłaca. Firma, która dopiero zaczyna swoją działalność na tym rynku może wykonywać instalację niepoprawnie. Zawsze jest także ryzyko błędnego obliczenia mocy, jaką powinna mieć instalacja.

Twoje miejsce zamieszkania a cena fotowoltaiki

Decydując się na zamontowanie paneli fotowoltaicznych, zawsze trzeba pamiętać, że w dużych miastach takich, jak Rybnik, Białystok, Bytów czy Gdańsk ceny są nieco wyższe. Mimo to na instalację paneli słonecznych warto się zdecydować.

W Białymstoku polecana jest firma Solcity.

Rozmiar paneli słonecznych a cena

Im większa instalacja, tym oczywiście więcej trzeba będzie za nią zapłacić. Podobnie jest wtedy, kiedy panele muszą mieć większą moc. Warto jednak pamiętać, że wielkość instalacji zawsze musi iść w parze z wielkością gospodarstwa domowego. Nie jest więc dobrym pomysłem zmniejszanie jej po to, aby ponieść mniejsze koszty.

Rybnik, Katowice – miejscowościach zobacz ofertę Imigo

Dofinansowanie do fotowoltaiki znacznie obniża Twoje koszty

Jeżeli chcemy zamontować instalację fotowoltaiczną, a jednocześnie zależy nam na tym, aby ponieść możliwie jak najmniejszy koszt, warto zdecydować się na dofinansowanie. Aktualnie dostępne są różne programy, które gwarantują dofinansowanie na montaż fotowoltaiki. Fotowoltaika to nie bez powodu jest wybierana coraz częściej. Na pewno poniesiony wydatek zwróci się w ciągu kilku najbliższych lat.