niedziela, 16 stycznia, 2022

Ogród i balkon

Jak działa system nawadniania ogrodu?

Spraw by system nawadniania był dobrą inwestycją, dzięki zaspokajaniu potrzeb roślin za pomocą optymalnej ilości wody. Czasem trudno to ocenić ile wody jest potrzebne, w skrajnych momentach rośliny otrzymują zbyt dużą lub zbyt małą ilość wody.

nawodniony ogród

Najlepiej współpracować z profesjonalistami, którzy zaproponują odpowiednie rozwiązanie i dopasują wszystko do potrzeb Twoich i roślin. Firma Watermil (link) pomoże Ci w tym zakresie, doskonale wiedzą co rośliny potrzebują. Wesprą Cię w pielęgnacji Twojego ogrodu, opierając się na swoim 35 letnim doświadczeniu. Ważne jest, by ziemia była optymalnie nawodniony, dzięki czemu masz pewność, że każda roślina będzie równomiernie zadbana i otrzyma taką samą ilość wody. Istotne jest by sadzić rośliny strefami. W każdej z nich powinny znajdować się rośliny z podobnego gatunku. Każdy gatunek ma inne potrzeby. Ten system sprawia, że rośliny spokrewnione, znajdujące się w tej samej strefie otrzymają wystarczające nawodnienie. Oczywiste jest, że inne wymagania co do wilgotności ma trawnik, bez i przykładowo jałowce. Ten nowoczesny system po skonfigurowaniu będzie dbał o twoje rośliny z odpowiednią dokładnością. Możesz zastosować ten system nawadniania ogrodów na działkach dowolnej wielkości. Dobrane końcówki mocuje się przy użyciu rur zamontowanych pod ziemią, które są podłączone do ujęcia wody. Siła ciśnienia zależy od rozmiaru rur oraz od dystansu w stosunku do ujęcia wody, systemy nawadniania można podłączyć do kranu lub studni z pompą. Niezwykle istotne jest, by ujęcie znajdowało się w centralnej części ogrodu. Cała instalacja jest kontrolowana przez dedykowany sterownik, który w czasie instalacji jest dopasowywany do oczekiwań klienta.

Kto będzie zadowolony z systemu nawadniania ogrodu?

Zautomatyzowany system nawadniania jest przeznaczony dla osób, które są zabiegane i nie mają czasu, by dbać o nawodnienie ogrodu. Wiadome jest, jak trudna bywa samodzielna pielęgnacja naszych kwiatów. Jest to także niezwykle wygodne rozwiązanie dla osób, które niezbyt znają się na ogrodnictwie, ale chcą by rośliny na ogrodzie rozkwitały. Jest to z pewnością kusząca alternatywa dla tradycyjnego podlewania, którą warto przemyśleć. Z pewnością sprawdzą się w przydomowych ogródkach jak i na wielkich obszarach. Istotną sprawą jest ciśnienie, które stosujemy w systemie podlewania. Kwiaty dostają wodę wedle ich zapotrzebowania za pomocą odpowiednich końcówek nawadniających- zraszaczy, mikro zraszaczy lub linii kroplujących. Jak widać jest tu duży wybór, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Jedyne, co powinieneś zrobić, to kontrolować 2 razy do roku instalację, ze względu na gromadzące się tam zanieczyszczenia. Jest to niewielki wysiłek w porównaniu do zalet.