Nowoczesne budownictwo nieustannie się rozwija, oferując coraz więcej ciekawych rozwiązań. Jeśli jednak stawiamy dom, jedna kwestia jest niezmienna od wielu lat – chodzi o instalacje przeciwwodne. Dzieli się je na kilka rodzajów, a każdy z nich jest przeznaczony do innych ziem, na których dom ma stać. 

Kiedy izolacje przeciwwilgociowe są konieczne?

Kluczowym zastosowaniem, jakie posiadają instalacje przeciwwilgociowe, jest przede wszystkim zabezpieczenie podziemnych elementów domu. Lekkie instalacje przeciwwilgociowe używane są, kiedy dom znajduje się na gruntach przepuszczalnych, takich jak żwir albo piasek. Jeśli jednak nie znajduje się na nich bezpośrednio, lecz pod warstwą solidnych gruntów występują wspomniane grunty przepuszczalne, to instalacje przeciwwilgociowe również będą kluczowe. 

Zalety tego rozwiązania

Korzyści, jakie oferują instalacje przeciwwilgociowe, można wyliczać w nieskończoność. Wydaje się jednak, że często jest to omijana sprawa podczas planowania budowy domu – nie powinno tak być, bowiem jest to jeden z najbardziej kluczowych elementów całej konstrukcji, który zapewnia jej bezpieczeństwo oraz stabilizację. W związku z tym należy zaopatrzyć się w odpowiednie instalacje przeciwwilgociowe, jeśli grunt choć odrobinę tego oczekuje. 
Budujesz dom? Zobacz: ekipa budowlana | remonty lublin