wtorek, 03 sierpnia, 2021

Wykończenie

Okna z drewna czy z plastiku?

Jakie okna zamontować?

Otwory okienne z drewna są uważane za okna przestarzałe, które powinno się powymieniać na okna nowoczesne. Czy to stwierdzenie jest prawdziwe? Tak, choć nie zupełnie. Możemy obecnie zaobserwować znaczny wzrost popytu na okna z drewna. Czy to dobre rozwiązanie?

Konstrukcja a praktyczność w użyciu

Okna z drewna same w sobie nie są niewłaściwe, lecz kiedy stawiamy na tego rodzaju rozwiązanie, ma to związek przede wszystkim z osobistymi preferencjami odnośnie estetyki. Okna wykonane z drewna wymagają z pewnością o wiele więcej zabiegów pielęgnacyjnych, by zawsze były w dobrym stanie i chociaż zapewniają całkiem niezłe właściwości chociażby w kwestii szczelności i izolacji cieplnej, są one drogie mimo wszystkich ich zalet.

Mądrzejszym i bardziej ekonomicznym zastosowaniem są okna plastikowe, oraz okna z aluminium, chociaż to jest osobny temat. Tworzywa sztuczne są niedrogie i wytrzymałe, a jeśli potrzebujemy większej estetyki, ponieważ nowoczesny minimalizm typowych okien nie odpowiada, można zastosować okna ze specjalnymi okleinami imitującymi powłokę drewnianą. Zastosowanie tego rodzaju rozwiązań podnosi cenę zakupu okna tylko w stopniu minimalnym.

Szukasz więcej informacji na temat okien? Poczytaj na: okna Mińsk Mazowiecki, okna grodzisk mazowiecki oraz: okna Pruszków