niedziela, 16 stycznia, 2022

Sprzątanie

Co nas czeka jeśli chcemy zatrudnić firmę sprzątająca w Gdańsku lub Gdyni?

Najczęściej firma sprzątająca wynajmowana jest do posprzątania urzędów, lokali usługowych albo korporacji. Dosyć często można się także spotkać z chęcią wynajęcia takiej firmy kiedy lokatorzy opuszczają dom i nie mają czasu albo chęci na sprzątanie, lub zdążyli opuścić mieszkanie i pozostawili nieporządek, a gospodarz nie ma czasu i chęci sprzątać samemu. W dodatku ostatnio coraz powszechniejsze jest szukanie firmy do sprzątania do zwykłych mieszkań lub domów, w momencie kiedy lokatorzy nie mają czasu albo umiejętności, a stać ich na firmę sprzątającą. Jak przebiega taki serwis? Ile kosztuje firma sprzątająca w Gdańsku i w Gdyni i dlaczego tyle.

Dlaczego ceny za sprzątanie są tak różne?

Koszt sprzątania w domach i biurach zależy od tego jak duży jest podmiot, który będzie wykonawcą. Koszty przy jednej osobie, która pracuje jako sprzątaczka będą prawdopodobnie niższe niż w przypadku dużej firmy zatrudniającej kilkadziesiąt pracowników. Następny czynnik, od którego będzie zależeć koszt usługi to czy chcemy zatrudnić osobę do posprzątania jednorazowo, czy regularnie, przykładowo co tydzień.

Następny aspekt to miejsce – inne koszta za sprzątanie mieszkań są w Gdańsku niż w niedużym mieście. Istotne jest z pewnością czy Twój dom do posprzątania jest w centrum miasta, czy może na przedmieściach.

Dodatkowo bardzo istotna jest wielkość sprzątanego biura i jego stan. Znacznie więcej czasu będzie sprzątany piętrowy domek, niż kawalerka. Co za tym idzie – im dłuższy czas pracy tym droższy jest serwis. Identycznie jest z ilością brudu i naszymi wymaganiami co do sprzątania. Jeżeli potrzebujemy odkurzania, mycia podłóg i starcia kurzy to nie zajmie to długo. Jeśli natomiast chcemy aby umyć okna, fugi i lodówkę, albo żeby posprzątać mieszkanie po tym jak skończyliśmy remont – musimy wiedzieć, że będzie to droższe.

Czym różni się sprzątanie mieszkań od sprzątania biur?

Samo sprzątanie wygląda zwykle identycznie, może się jednak różnić cena, czas wykonania, a także ilość pracowników. Przy sprzątaniu kawalerki wystarczy jedna sprzątająca osoba, biura bardzo często są zdecydowanie większe i jeśli chciałaby je sprzątać jedna osoba to zajęłoby jej to niesamowicie dużo czasu. W konsekwencji tego w firmach często wymaga się więcej niż jedną osobę. Różnić może się również obszar obowiązków – w mieszkaniu bardziej zależy nam na wytarciu kurzu z mebli, czy zrobieniu prania, a następnie wyprasowaniu go, kiedy w lokalach usługowych ważniejsze będzie ogarnięcie biurek, wyrzucenie śmieci i dezynfekcja łazienek.

Ile trzeba zapłacić za sprzątanie biura w Gdańsku i Gdyni?

Cena zdecydowanie zmienia się w zależności od tego, czego chcesz, jak duże jest biuro do wyczyszczenia i jak często trzeba będzie to wykonywać. Zestawienia cen firm sprzątających w Gdańsku albo Gdyni mogą przedstawiać koszta za godzinę lub za cały lokal. Za wyczyszczenia domu do 40m2 możesz być przygotowany na koszt od 120 do 150 zł. Jeśli Twoje mieszkanie jest większe i ma przynajmniej 3 pokoje, ta cena prawdopodobnie zwiększy się nawet do 300 zł. Jeżeli pragniesz, żeby nadprogramowo umyć okna, dodaj do tego jeszcze trochę pieniędzy. Minimum 30 zł dodatkowo zapłacisz za taką usługę w Gdańsku albo w Gdyni. Jeśli okna mają niestandardową wielkość, albo chcesz aby umyte były okna balkonowe, to możesz doliczyć jeszcze co najmniej 40zł. W sytuacji kiedy masz domek jednorodzinny należy spodziewać się jeszcze większej kwoty – minimum 100-150 zł drożej może Cię to kosztować w Gdańsku lub Gdyni. Posiadacze biur zapłacą za sprzątanie wyraźnie najwięcej. Koszt tej usługi w Gdańsku i Gdyni to co najmniej 500 zł za lokal o wielkości 100-200m2. 

Pamiętaj, że wymienione przez nas ceny są niezobowiązujące. Wiele zależy od Twoich umów z firmą sprzątającą. W Gdańsku i Gdyni na 100% odnajdziesz taką, która zaoferuje Ci atrakcyjną cenę. Jedną z polecanych firm w Gdyni jest cleanness.pl – sprzątanie biur.