niedziela, 16 stycznia, 2022

Sprzątanie

Czy kable to elektrośmieci?

Od jakiegoś czasu w Polsce naprawdę duży duży nacisk kładziony jest na segregację śmieci. Edukuje się Polaków, że śmieci należy odpowiednio utylizować. Tyczy się to również tak zwanych elektrośmieci. Jest to naprawdę bardzo duża grupa odpadów. Kwestie dotyczące elektrośmieci reguluje Ustawa o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym . Wiele osób zapyta w tym miejscu czy kable to także elektrośmieci.

Trzeba wyraźnie zaznaczyć, że kable to także elektrośmieci. Oznacza to, że nie wolno wyrzucać ich do kontenera ze zwykłymi odpadami. Zawierają one bowiem materiały które mogą w sposób negatywny wpływać na środowisko naturalne. Pojawia się w związku z tym pytanie co zrobić z tymi kablami, które nie są nam już potrzebne. Rozwiązanie jest naprawdę zaskakująco proste. Najprościej jest odwieźć je do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów , który obowiązek ma prowadzić każda gmina.

Odwożąc kable do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów, można być pewnym, że zostaną one zutylizowane we właściwy sposóv. W efekcie nie będą zagrożeniem dla środowiska.