niedziela, 16 stycznia, 2022

Aranżacja

Dlaczego warto wybrać metalowe meble do salonu?

Podczas urządzania salonu czasami trudno jest wybrać odpowiednie meble. Szczególnie że w sklepach dostępne są nie tylko rozmaite modele, ale też materiały. Nieustannie bardzo wyjątkowo chętnie wybierane są meble z metalu. Mimo że kojarzą się one głównie z nowoczesnymi wystrojami, to mogą być z powodzeniem wykorzystywane przy każdej pomieszczeń, a co więcej są niezwykle użyteczne. Dlaczego opłaca się postawić na meble z metalu?

Artykuł powstał na podstawie informacji ze strony producenta metalowych mebli, firmy – Stalovnia.

Metalowe meble – z jakich względów warto je wybrać??

Metalowe meble mają wiele zalet, dlatego z całą pewnością warto zastanowić się nad zakupem ich do swojego salonu.

  • Meble z metalu charakteryzują się dużą wytrzymałością. Materiał jest odporny na różnego rodzaju uszkodzenia – kupno metalowych mebli będzie doskonałą inwestycją na lata.
  • Metalowe meble nie są skomplikowane w czyszczeniu. Utrzymanie metalu w czystości i zachowanie odpowiedniej higieny nie jest trudne. Nie wymaga on również dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych, jak choćby impregnacja.
  • Metal może być wykorzystywany w najróżniejszych wystrojach. Meble z metalu są uniwersalne, dzięki czemu mogą być wykorzystywane w większości wnętrz oraz można je łączyć z różnymi tworzywami.
  • Można wybierać spośród rozmaitych kolorów metalowych mebli. Metal wcale nie musi mieć tylko jednego koloru. Metalowe meble nie ograniczają się do jednej barwy – w sklepach dostępne są czarne, białe czy kolorowe warianty.

loft- tu pasują metalowe meble

Przy jakich stylach wykorzystywany jest metal?

Meble z metalu nie stawiają niemal żadnych ograniczeń, a z powodu swojej funkcjonalności sprawdzają się w każdym wnętrzu – liczy się tylko oryginalność projektanta. Zwykle jednak towarzyszą wnętrzom w prostych i uporządkowanych stylach.

  • Wnętrze w stylu nowoczesnym wyróżnia się prostotą oraz brakiem wyszukanych dekoracji. Nieskomplikowane powierzchnie z metalu doskonale sprawdzą się więc w nowoczesnym wnętrzu. Dużym atutem będzie również wielofunkcyjność mebli.
  • Minimalistyczne wnętrze wyróżnia się wszechstronnymi i uporządkowanymi przestrzeniami. Nie ma miejsca na żadne zbędne dodatki, a każdy przedmiot czy mebel powinien być funkcjonalny. Metalowe meble w minimalistycznym salonie będą szare, białe lub czarne i niezbyt skomplikowane.
  • Styl industrialny przypomina nieco swoim klimatem fabryki. Wybierając meble industrialne powinno się stawiać na oryginalność oraz prostotę. Doskonale sprawdzą się więc meble z metalu.

Z jakimi tworzywami współgra metal?

Meble z metalu przeważnie charakteryzuje prostota. Materiał będzie się estetycznie prezentował zestawiony z surowym drewnem – przykładowo z akacją czy dębem. Meble z metalu często posiadają też szklane elementy – dodaje to konstrukcji lekkości.