niedziela, 16 stycznia, 2022

Wykończenie

Jakie schody będą najlepsze dla Ciebie?

Czym wyróżniają się schody dywanowe?

Schody dywanowe nie opierają się na bocznych belkach. Te samonośne schody odznaczają się wyglądem spływającego z góry dywanu, wyglądają na niesamowicie subtelne, chociaż w rzeczywistości są bardzo mocne. Przy tworzeniu tego typu schodów konieczna jest całkowita koncentracja na stopniach i podstopniach. Powinny być one zrobione solidnie, bowiem to one utrzymują całe schody. Weź pod uwagę, że schody opierają się na ścianie, dlatego niezbędne jest aby miała ona przemyślaną konstrukcję nośną, najlepiej aby była żelbetonowa lub stalowa. Najpopularniejsze są drewniane schody dywanowe, jednak coraz częściej zobaczyć możemy takie stworzone dla przykładu z betonu lub metalu. Najczęściej spotkamy ten typ schodów we wnętrzach nowoczesnych, minimalistycznych, ale będą się pięknie komponować także w innych stylach.

Czy schody półkowe nadają się do Twojego domu?

Od niedawna schody półkowe bardzo zyskały na popularności. Spowodowane jest to niezwykłym rezultatem, jakoby schody unosiły się w powietrzu. Każdy schodek mocowany jest wprost do ściany, dzięki czemu konstrukcja nie zajmuje wiele przestrzeni i wygląda niesamowicie efektownie. Podobnie jak w wypadku schodów dywanowych – ściana musi być do tego dostosowana. Najkorzystniej wybrać ten model schodów już na etapie projektowania domu. Jeśli w domu są ściany żelbetowe możliwe jest przytwierdzenie w ścianie pojedynczych stopni. Jeżeli jednak ściana nie została odpowiednio skonstruowana, konieczne będzie zainstalowanie w niej belki, do której kolejno przytwierdzane są pojedyncze elementy. Do konstrukcji można dorobić balustradę, jednak nie jest to konieczne. Najpopularniejsze są schody półkowe drewniane. Idealnie dostosowują do wnętrz minimalistycznych, ale prawda jest taka, że wpiszą się w każdy styl mieszkania.

Każdy z opisywanych modeli schodów możesz wykonać w sklepie Green Step.

Czy warto kupić schody kręcone?

Schody kręcone idealnie pasują do małych dwupoziomowych mieszkań, gdzie nie znajdziemy wystarczająco dużo miejsca na postawienie tradycyjnych schodów drewnianych. Często są też kupowane przy antresolach. Schody kręcone zajmują nadzwyczajnie mało miejsca i są do kupienia nawet w marketach budowlanych. Schody spiralne dodatkowo są nieporównywalnie tanie, a z montażem możesz poradzić sobie bez pomocy fachowca. Schody kręcone tworzone są z różnych materiałów. Możemy kupić schody drewniane, stalowe, żeliwne, a nawet szklane. Ich konstrukcja oparta jest na kole. Na środku mamy słupek, a wokół niego mocowane są następne stopnie. Minusem tych schodów jest to, że nie są odpowiednie dla najmłodszych i najstarszych członków rodziny – są strome i z tego powodu mogą sprawiać problemy w ich pokonywaniu. Mogą także sprawiać problemy przy będących w domu zwierzakach domowych. Najczęściej spotkać możemy ten model schodów we wnętrzach nowoczesnych i loftowych.