niedziela, 16 stycznia, 2022

Porządek

Jakie usługi oferuje firma sprzątająca?

Każda firma sprzątająca będzie posiadała troszeczkę inną ofertę i może świadczyć różne usługi. Wiele zależy od wielkości firmy, tego jakich zatrudnia specjalistów oraz w jakim mieście się znajduje. Firma sprzątająca z Gdańska prawdopodobnie będzie mieć minimalnie inną ofertę niż taka, która ma siedzibę w niedużym mieście. Nie znaczy to jednak, że nie mają one takich samych cech. Czego więc powinniśmy spodziewać się po firmie sprzątającej?

Tekst we współpracy Cleanness – firma sprzątającą.

Jakie miejsca czyści firma sprzątająca?

Firmę sprzątającą przeważnie wynajmuje się do mieszkań i lokali usługowych. Niemniej coraz częściej możemy znaleźć firmy, które oferują czyszczenie magazynów, hal produkcyjnych, galerii handlowych jak również terenów zielonych. Oczywiście zadania jakie wykonuje się w lokalu różnią się od tych w hali produkcyjnej. Firmy, które zajmują się sprzątaniem w halach produkcyjnych zazwyczaj pracują przy myciu okien i ścian, odkurzaniu rurociągów i utrzymywaniu czystych sprzętów produkcyjnych. Chodzi tutaj w głównej mierze o likwidowanie smarów, zabrudzeń po klejach oraz kurzu. W halach produkcyjnych zazwyczaj niezbędna jest także impregnacja i dbanie o ciągi komunikacyjne i to także wykonują wybrane firmy sprzątające. W magazynach dla odmiany sprzątanie bazować będzie na odkurzaniu i myciu półek.

Jeśli chodzi o sprzątanie galerii handlowych to przeważnie wiąże się to z regularnym myciem podłóg i utrzymywaniem porządku w sektorach mięsnych, rybnych oraz piekarniach. Ważne jest w nich to, że porządek trzeba utrzymywać zgodnie z normami HACCP.

Sprzątanie w biurach i mieszkaniach – na czym polega?

Firmy sprzątające w Gdańsku najczęściej oferują sprzątanie domów i biur. Tego typu serwis jest odpowiadający wymaganiom klientów, jednak zazwyczaj zawiera odkurzanie, umycie posadzek, wycieranie kurzu oraz brudów z biurek, komputerów, lamp i innych mebli, jak również sprzątanie i dezynfekcję w ubikacjach i kuchniach. W mieszkaniach dosyć często lokatorzy umawiają się na zrobienie prania, wieszanie oraz prasowanie go, a czasami zarówno w biurach jak i w domach prywatnych, firmy sprzątające zajmują się myciem okien, parapetów, szklanych drzwi czy też kaloryferów. Zdarza się też, że w ramach obowiązków pracownicy tego typu firm dostarczają do biur produkty higieniczne takie jak ręczniki papierowe czy też mydło.

Coraz częściej bywa, że firmy sprzątające z Gdańska zatrudniane są po zrobieniu remontu lub budowy. Wtedy zakres wykonywanych zadań różni się niż ten na co dzień. Jest to bardzo czasochłonne zajęcie, które zwykle wymaga zastosowania specjalnych środków chemicznych, właśnie dlatego zdecydowanie prościej a także szybciej jest powierzyć to profesjonalnej ekipie sprzątającej.

Firmy sprzątające z siedzibą w Gdańsku często oferują też sprzątanie na klatkach schodowych.

Co jeszcze może dla Ciebie zrobić firma sprzątająca?

W ostatnim czasie większe firmy sprzątające rozpoczęły oferować sprzątanie terenów zielonych. Przeważnie obejmuje ona koszenie trawy, zamiatanie liści z chodników oraz odśnieżanie dróg oraz parkingów w miesiącach zimowych. Dokładny zakres prac zwykle jest do dogadania z klientem, jednak zdarza się, że wchodzi w to także wywożenie śmieci oraz przycinanie żywopłotów oraz drzew.

Niezmiernie często firmy sprzątające oferują mycie elewacji oraz okien od zewnętrznej strony nawet jeżeli okna nie otwierają się więc wymaga to specjalistycznego sprzętu.

Możemy spotkać się też z ofertą prania dywanów oraz odnawiania podłóg. Serwis ten nie jest wykonywany codziennie więc wymaga dodatkowego zamówienia ich. Podłogi mogą być przez pracowników z firmy sprzątającej akrylowane oraz polimeryzowane, co zwiększa ich trwałość oraz przedłuża żywotność.

Można zauważyć, że firmy sprzątające potrafią mieć bardzo szeroki zakres obowiązków i bez względu na to co chciałbyś zamówić to prawdopodobnie znajdziesz ekipę w Gdańsku, która spełni Twoje zlecenie. Zalecamy każdorazowo dowiedzieć się jakich środków chemicznych używa firma i dokładnie ustalić zakres prac, tak żeby potem nie było żadnych niedomówień. Taką rzeczą często będzie mycie okien gdyż zazwyczaj nie znajduje się w podstawowej usłudze.