niedziela, 16 stycznia, 2022

Ogród i balkon

Szklane balustrady – plusy i minusy tego rozwiązania na Twoim balkonie

Jeśli chcesz, by twój balkon wyglądał znakomicie, musisz zastanowić się nad wyborem odpowiedniej balustrady. Szklane produkty tego typu są coraz popularniejsze; decyduje się na nie coraz więcej osób. Należy zatem wytłumaczyć, z jakiego powodu warto wybrać ten materiał i czy posiada jakiekolwiek istotne wady. 

Czym charakteryzują się szklane balustrady

Po pierwsze, powinieneś zdawać sobie sprawę, że balustrady szklane warszawa są wyprodukowane ze szkła hartowanego, które jest dużo mocniejsze od zwykłego. W związku z tym wszystkie zmartwienia na temat wytrzymałości całej konstrukcji są całkowicie bezpodstawne. Co więcej, balustrady szklane prezentują się bardzo elegancko i gustownie – nie można odmówić im uroku. Pasują do niemal wszystkich rodzajów balkonu. 

Korzyści z montażu szklanej balustrady

Charakteryzuje je odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne – w tej kategorii są praktycznie niezniszczalne. Fanom porządku na pewno spodoba się także fakt, że ich pielęgnacja jest ze wszech miar prosta; aby Twoja balustrada szklana była czysta, powinieneś zwyczajnie przetrzeć ją mokrą ścierką. Rzecz jasna opcją jest również użycie płynu do mycia szyb. 

Czy są jakieś wady?

Balustrady szklane nie są jednak rozwiązaniem bez skaz. Po pierwsze, odstraszyć może ich cena, która znacznie przewyższa kwotę, jaką trzeba zapłacić za inne materiały stosowane do produkcji balustrad i ogrodzeń. Poza tym, choć pielęgnacja jest łatwa i przyjemna, to widać na poszczególnych elementach każdy, nawet najmniejszy brud, co może irytować. Sceptycy tego rozwiązania twierdzą również, że szklana balustrada nie zapewnia jakiejkolwiek prywatności.